بازرگاني پرشين پيشرانه
بازرگاني پرشين پيشرانه

روز جهاني قهوه، پرمصرف ترين نوشيدني دنيا پس از آب

براي بسياري از افراد اولين انتخاب بعد از بيدار شدن از خواب يك فنجان قهوه است، بسياري هم براي رفع خستگي به اين نوشيدني گرم پناه مي برند. قهوه يكي از محبوب ترين نوشيدني ها در سراسر دنيا به شمار مي رود و در تمام كشورها مورد استفاده قرار مي گيرد. اولين روز ماه اكتبر به نام روز جهاني قهوه شناخته مي شود و هر ساله اين روز براي اين نوشيدني محبوب جشن گرفته مي شود. در واقع اين نوشيدني آنقدر در زندگي روزانه ما جايگاه ويژه اي دارد كه يك روز كامل را به آن اختصاص دهيم.

قهوه يك نوشيدني دلنشين ايست كه از دانه هاي قهوه تازه به شكل آلبالو، تهيه مي شود. تاريخ نگاران بر اين باورند كه  قهوه اولين بار در اتيوپي كشف شد اما توليد انبوه و داد و ستد آن براي اولين بار توسط عرب ها انجام شده است.

Persianpishraneh.com

 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

سفر فقط چالوس نيست ؛ با سه ساعت رانندگي به بهشت‌هاي اطراف تهران برسيد!


اگر اهل تهران هستيد و قصد نداريد عيد نوروز امسال را به سفر برويد و يا قرار است از شهرهاي ديگر به تهران سفر كنيد، پيشنهادهاي خوبي براي شما داريم. هرچند كه نوروز خلوت‌ترين و خوش آب‌وهواترين روزها براي اين شهر است؛ اما بهتر است از موقعيت نبود ترافيك و هواي مطلوب بهاري استفاده كنيد و با طبيعت زيباي اطراف تهران آشنا شويد.

 

پيش از اين در مقاله‌اي در باميلو درباره‌ي پيشنهادهايي درباره‌ گردشگري در شهر، با شما سخن گفتيم؛ اگر آن مقاله را خوانده‌ايد و گزينه‌ي طبيعت اطراف شهر را انتخاب كرده‌ايد، مي‌توانيد تنها با دو يا سه ساعت رانندگي به بهشت‌هاي اطراف تهران برويد. قطعاً اين مكان‌هاي ديدني در اطراف تهران بسيار بيشتر از مواردي است كه در اين مقاله آورده شده است.

persianpishraneh.com


ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۴ تفاوت بزرگ بين بازار اينترنتي و فروشگاه اينترنتي


در صنعت وب، يك بازار اينترنتي يا Marketplace، در واقع يك فروشگاه اينترنتي است با چند تفاوت عمده. دانستن اين تفاوت ها به شما كمك مي كند تا بتوانيد انتخاب درستي براي خريد داشته باشيد.

 

در ادامه، ۴ برتري بزرگ يك بازار اينترنتي مثل باميلو را نسبت به فروشگاه هاي اينترنتي مطالعه كنيد. اين مطالب به شما كمك مي كند تا در هنگام خريد بتوانيد از تمام پتانسيل موجود استفاده كنيد و حتي اگر قصد راه اندازي يك كسب و كار آنلاين براي فروش كالا به مشتريان خود را داريد، تصميم بگيريد كه يك فروشگاه اينترنتي داشته باشيد يا يك بازار اينترنتي يا همان Marketplace.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۳ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

ده فيلم بزرگ با اقتباس‌ هاي آزاد


وقتي يك اقتباس سينمايي تازه پخش مي‌شود، برخي شكايت مي‌كنند كه كتاب به خوبي فيلم نبوده است، و اگر چنين آدم‌هايي را بشناسيد، بعدتر خصوصا درباره‌ي چنين فيلم‌هايي شكايت خواهند كرد. يك اقتباس عالي هرگز قرار نيست ماده خام اوليه‌اش را از نو خلق كند، بلكه در عوض مي‌خواهد آنرا از چشم‌هاي كارگردان و هر تفسيري كه دارد عبور دهد. چه ‌بسا بايد به رمان و فيلم به‌ صورت دو موجوديت مجزا بيانديشيم كه هر كدام به سهم خودش خوب است. جزئيات همواره در اقتباس گم مي‌شوند، اما اين فيلم‌ها حتي بيش از اين پيش مي‌روند، و جزئيات را به قدري تغيير مي­دهند كه اغراق است اگر در وهله‌ي نخست اقتباس ناميده شوند. چه فيلم‌سازها ماده خام اوليه را «غيرقابل‌اقتباس» يافته باشند و بخواهند تفسير يا هجوش كنند، چه صرفا از كتاب خوش‌شان نيامده باشد، درهرصورت جهان با اين «اقتباس‌هاي آزاد» رويارو شده است.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۶ روش براي تازه ماندن و نگهداري مواد غذايي، ميوه ها و سبزيجات


نگهداري مواد غذايي چه در يخچال و فريزر و چه در هواي آزاد نكاتي دارد كه اگر آنها را رعايت كنيد، مي توانيد مواد غذايي تازه و با كيفيت را طولاني تر نگهداري كنيد. در ادامه با باميلو بلاگ همراه باشيد.

 

همه ما تجربه احساس بدي از دور ريختن ميوه ها و سبزيجات خراب شده داشته‌ايم. كار سختي است كه هميشه يخچالمان را پر از مواد غذايي سالم نگه داريم، چون محصولاتمان به سرعت فاسد مي شوند. يك راه حل براي اين مسئله اين است كه تعداد دفعات بيشتر و هر دفعه به مقدار كمي از مواد غذايي خريد كنيد، اما اكثر ما وقت نداريم كه بيش از يك بار در هفته به خريد مواد غذايي برويم. در ادامه، ۶ راه براي اينكه مواد غذايي عمر طولاني تري داشته باشند، نام مي بريم. دفعه بعدي كه به خريد مواد غذايي برويد، مي توانيد بدون نگراني از اينكه ميوه ها و سبزي هاي خراب شده تان را دور بريزيد، خريد كنيد.

persianpishraneh.com

 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ | نظرات (0)

بيوگرافي ويوين وست وود : تلفيق سبك پانك با دنياي مد


ويوين وست وود طراح مد بريتانيايي است كه موج جديدي در سبك پوشش روزمره به وجود آورد. ورود سبك پانك و موج نو به دنياي پوشاك روزمره يكي از دستاوردهاي ويوين وست وود است. شايد بتوان وست وود را متفاوت ترين طراح مد دانست. وي هميشه سعي داشته خلاف جريان آب حركت كند و ايده هاي متفاوت خود را به جهان ثابت كند. جداي از دنياي مد، سبك موسيقي پانك راك هم به او مديون است. با باميلو بلاگ همراه باشيد

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ | نظرات (0)

راهنماي جامع و تخصصي خريد تلويزيون


خريد يك تلويزيون جديد، كار بسيار سخت و طاقت‌فرسايي است. مدل‌هاي بسيار متنوعي در بازار وجود دارند كه حتي با وجود اندازه و مشخصات نزديك به هم، بازه‌هاي قيمتي بسيار وسيعي را شامل مي‌شوند. توليدكننده‌ها و فروشندگان، در مورد ويژگي‌هاي مختلف، تكنولوژي‌هاي عجيب و غريب صوتي، ادعاهاي اغراق‌آميز در مورد كيفيت تصوير و بسياري از موارد ديگر صحبت مي‌كنند تا شما را به صرف هزينه‌هاي بيشتر ترغيب كنند. اين در حالي است كه دربارۀ تمام اين موارد، نظرات و عقايد كاملاً متناقضي در اينترنت هم ديده مي‌شود.


 

در اين مطلب، سعي شده اطلاعات نسبتاً جامعي در مورد تلويزيون‌ها و ويژگي‌هاي مهم آن‌ها كه در تصميم‌گيري شما مؤثر خواهند بود توضيح دهيم. حتي‌الامكان تلاش كرده‌ايم كه اين موارد را به ساده‌ترين زبان شرح دهيم. البته نمي‌توانيم ادعا كنيم كه اين مقاله مي‌تواند به تمامي سؤالات شما در مورد تلويزيون‌ها پاسخ دهد، اما مهم‌ترين موارد پوشش داده شده‌اند و در صورت پيدا نكردن پاسخ خود در موضوع خاصي نيز، مي‌توانيد در بخش نظرات همين مطلب سؤال خود را بپرسيد. حتماً تا جاي ممكن راهنمايي‌تان خواهيم كرد.


ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ | نظرات (0)

دلايل سردرد در هواپيما و راه حل هاي ساده براي درمان آن

سردرد هواپيما يكي از مسائلي هست كه در پرواز با هواپيما احتمال دچار آن خواهيد شد و اين موضوع واقعي است. اين نوع سردرد كه ناشي از ارتفاع گرفت هواپيما است با نام «سردرد ارتفاع بالا» نيز شناخته مي شود. اما مهم نيست كه در چه ارتفاعي به آن مي گوييد سر درد، مهم اين است كه سر شما بر اثر ارتفاع درد مي گيرد. در اينجا به بيان دلايل ايجاد سردرد در هواپيما و راه حل هاي ساده براي پيشگيري و درمان آن اشاره مي‌كنيم.

persianpishraneh.com

 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ | نظرات (0)

تاريخچۀ لورال : اخلاق مداري، تعهد، ابداع و مسئوليت هاي اجتماعي


لورال (با تلفظ لوريال-L’Oréal) با نام هاي متفاوتي در كشور ما شناخته مي شود. اورال، اورآل، لورال و لورئالبرخي از نام هاي اين برند قدرتمند فرانسوي است. لورال يك شركت آرايشي و بهداشتي است كه در شهر پاريس فرانسه واقع شده است. لوازم آرايشي همچون رنگ مو، مراقبت از پوست، ضدآفتاب، آرايش صورت، شامپو و محصولات مراقبت از مو جزو توليدات اين شركت بشمار مي روند.لورال در زمينه ي ساخت عطر نيز فعاليت دارد. اين شركت فرانسوي پيشينه و اعتبار خود را مرهون قدمت ۱۰۰ ساله است.

www.persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۱۰ اكسسوري و لباس مردانه ضروري كه بايد در كمد هر مردي باشد


برخي از انواع لباس مردانه را مي‌تواند تقريبا با هر چيزي ست كرد و براي هر موقعيتي مناسب‌اند. در ادامه باباميلو بلاگ همراه باشيد تا با ۱۰ لباسي آشنا شويد كه هر مردي بايد در كمد لباس خود داشته باشد. 

شايد شما هم شنيده باشيد كه برخي از انواع لباس مردانه، هيچ وقت از مد نمي‌افتند و به اصطلاح «كلاسيك» هستند. اين لباس‌ها تقريبا براي تمام موقعيت‌ها مناسبند و مي‌توان آن‌ها را به راحتي با همه چيز پوشيد. در اين مقاله ۱۰ نمونه از آن‌ها را بررسي مي‌كنيم كه بايد در كمد لباس هر مردي باشد.

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۹ شهريور ۱۳۹۶ | نظرات (0)
دیگر صفحات
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان