بازرگاني پرشين پيشرانه
بازرگاني پرشين پيشرانه

بيوگرافي بولگاري : جواهرات و كالاي لوكس با ظرافت ايتاليايي و پيشينه يوناني

بولگاري يكي از برجسته ترين نام هاي تجاري عرصه ي جواهرات و كالاي لوكس در ايتاليا محسوب مي شود. اين شركت در زمينه هاي بيشماري از جواهرات نقره گرفته تا هتلداري مشغول به فعاليت است.  در اين مطلب نگاهي خواهيم انداخت به تاريخچه ي بولگاري كه از روستايي كوچك در يونان شروع شد و اكنون به يكي از معروف ترين علامت هاي تجاري تبديل شده است. دليل اينكه در لوگوي شركت به جاي Bulgari ازBVLGARI استفاده شده است، چيست؟ با باميلو بلاگ همراه باشيد.

 

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۸ تاثير جالب موسيقي بر مغز انسان

فردريش نيچه

ارسطو موسيقي را يكي از شاخه‌هاي رياضي مي‌دانسته و فيلسوفان اسلامي نيز اين نظر را پذيرفته‌اند، همانند ابن سينا كه در بخش رياضي كتاب شفا از موسيقي نام برده‌است. ولي از آنجا كه همه ويژگي‌هاي موسيقي مانند رياضي مسلم و غيرقابل تغيير نيست، بلكه ذوق و قريحهٔ سازنده و نوازنده هم در آن دخالت تام دارد، آن را هنر نيز مي‌دانند. در هر صورت موسيقي امروز دانش و هنري گسترده‌اي است كه داراي بخش‌هاي گوناگون و تخصصي مي‌باشد. صدا در صورتي موسيقي ناميده مي‌شود كه بتواند پيوند ميان اذهان ايجاد كند و مرزي از جنس انتزاع آن را محدود نكند.

اما اين علم، هنر و يا پديده‌ي فوق‌العاده چه تاثيري بر انسان و روحياتش دارد؟ محققان در سرتاسر جهان به مطالعه‌ي اين تاثيرات پرداخته‌اند كه خلاصه‌ي بسيار كوچكي از همه‌ي نظريات آنها را مي‌توانيد در اين مقاله مطالعه كنيد.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۶ | نظرات (0)

روز ديكشنري، به مناسبت بزرگداشت نوآ وبستر

۱۶ اكتبر هر سال، به پاس بزرگداشت و جشن سالگرد تولد نوآ وبستر (Noah Webster)، پدر ديكشنري آمريكا، روز ديكشنري نام گرفته است. با باميلو بلاگ همراه باشيد.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

مراقبت از سگ ها: چگونه حواسمان به دوست كوچكمان باشد

يك سگ مي‌تواند شادي و نشاط را براي هر فردي به ارمغان بياورد. اما، قبل از اينكه تصميم به قبول كردن سرپرستي يكي از آن‌ها بگيريد، بهتر است با روش هاي مراقبت از سگ ها آشنا شويد. با باميلو بلاگ همراه باشيد.

همان‌طور كه اشاره كرديم، داشتن يك سگ مي‌تواند حس سرزندگي و خوشحالي را به هر خانه‌اي بياورد، پس طبيعي است كه سلامت و خوشحالي اين رفيق چهار پا نيز اهميت ويژه‌اي داشته باشد. در اين مقاله، تلاش كرده‌ايم تا كليه مراقبت هاي عمومي سگ ها را گردآوري كرده و در قالب يك مطلب ارائه كنيم.

قبل از هر چيز، اگر مايل به پذيرش سرپرستي يك سگ هستيد، قبل از خريدن يكي از اين دوست‌داشتني‌ها سري هم به پناهگاه‌هاي حيوانات بزنيد و از آن‌جا دوست خود را انتخاب كنيد.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

روش‌هاي هوشمند خريد لباس (بخش اول): با

سالانه پول زيادي صرف خريد لباس‌هاي متنوع مي‌كنيم. قطعه‌هاي شاخص مد و لباس، لباس‌هايي با طرح‌هاي گوناگون، لوازم جانبي مد و هرچه كه در تكميل كردن يك ظاهر كامل لازم است. از لباس‌هاي ساده و شيك آقايان و زيبا و رنگارنگ بانوان گرفته تا معضل لباس‌هاي كودكان كه با چشم بر هم زدني ردش مي‌كنند. در ادامه به روش‌هاي هوشمند خريد لباس مي‌پردازيم. روش‌هايي كه به كمك آن‌ها مي‌توانيد با صرف مناسب‌ترين و ترجيحاً كمترين مبلغ، بيشترين كاربرد را از يك قطعه لباس ببريد.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۶ طراحي دكوراسيون داخلي با هزينه كم

طراحي دكوراسيون داخلي با هزينه كم، زماني هيجان انگيزتر خواهد شد كه با سليقه خودتان باشد. مي‌توانيد به راحتي به اتاق دوست داشتني كه آرزويش را داريد برسيد.  در طراحي داخلي، يكي از چالش برانگيزترين قسمت ها اين است كه نه تنها به فكر زيبايي آن، بلكه به دنبال ايجاد حس خوب و انرژي مثبت هم باشيد.

اگر مي‌خواهيد خانه اي با طراحي منحصر به فرد داشته باشيد كه متفاوت از بقيه طراحي ها و همچنين نشان دهنده شخصيت وجودي شما باشد، اين ۶ ايده را كه هزينه زيادي هم براي شما نخواهد داشت، مطالعه كنيد تا بتوانيد راحت تر تصميم بگيريد.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

روز جهاني قهوه، پرمصرف ترين نوشيدني دنيا پس از آب

براي بسياري از افراد اولين انتخاب بعد از بيدار شدن از خواب يك فنجان قهوه است، بسياري هم براي رفع خستگي به اين نوشيدني گرم پناه مي برند. قهوه يكي از محبوب ترين نوشيدني ها در سراسر دنيا به شمار مي رود و در تمام كشورها مورد استفاده قرار مي گيرد. اولين روز ماه اكتبر به نام روز جهاني قهوه شناخته مي شود و هر ساله اين روز براي اين نوشيدني محبوب جشن گرفته مي شود. در واقع اين نوشيدني آنقدر در زندگي روزانه ما جايگاه ويژه اي دارد كه يك روز كامل را به آن اختصاص دهيم.

قهوه يك نوشيدني دلنشين ايست كه از دانه هاي قهوه تازه به شكل آلبالو، تهيه مي شود. تاريخ نگاران بر اين باورند كه  قهوه اولين بار در اتيوپي كشف شد اما توليد انبوه و داد و ستد آن براي اولين بار توسط عرب ها انجام شده است.

Persianpishraneh.com

 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

سفر فقط چالوس نيست ؛ با سه ساعت رانندگي به بهشت‌هاي اطراف تهران برسيد!


اگر اهل تهران هستيد و قصد نداريد عيد نوروز امسال را به سفر برويد و يا قرار است از شهرهاي ديگر به تهران سفر كنيد، پيشنهادهاي خوبي براي شما داريم. هرچند كه نوروز خلوت‌ترين و خوش آب‌وهواترين روزها براي اين شهر است؛ اما بهتر است از موقعيت نبود ترافيك و هواي مطلوب بهاري استفاده كنيد و با طبيعت زيباي اطراف تهران آشنا شويد.

 

پيش از اين در مقاله‌اي در باميلو درباره‌ي پيشنهادهايي درباره‌ گردشگري در شهر، با شما سخن گفتيم؛ اگر آن مقاله را خوانده‌ايد و گزينه‌ي طبيعت اطراف شهر را انتخاب كرده‌ايد، مي‌توانيد تنها با دو يا سه ساعت رانندگي به بهشت‌هاي اطراف تهران برويد. قطعاً اين مكان‌هاي ديدني در اطراف تهران بسيار بيشتر از مواردي است كه در اين مقاله آورده شده است.

persianpishraneh.com


ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۴ تفاوت بزرگ بين بازار اينترنتي و فروشگاه اينترنتي


در صنعت وب، يك بازار اينترنتي يا Marketplace، در واقع يك فروشگاه اينترنتي است با چند تفاوت عمده. دانستن اين تفاوت ها به شما كمك مي كند تا بتوانيد انتخاب درستي براي خريد داشته باشيد.

 

در ادامه، ۴ برتري بزرگ يك بازار اينترنتي مثل باميلو را نسبت به فروشگاه هاي اينترنتي مطالعه كنيد. اين مطالب به شما كمك مي كند تا در هنگام خريد بتوانيد از تمام پتانسيل موجود استفاده كنيد و حتي اگر قصد راه اندازي يك كسب و كار آنلاين براي فروش كالا به مشتريان خود را داريد، تصميم بگيريد كه يك فروشگاه اينترنتي داشته باشيد يا يك بازار اينترنتي يا همان Marketplace.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۳ مهر ۱۳۹۶ | نظرات (0)

ده فيلم بزرگ با اقتباس‌ هاي آزاد


وقتي يك اقتباس سينمايي تازه پخش مي‌شود، برخي شكايت مي‌كنند كه كتاب به خوبي فيلم نبوده است، و اگر چنين آدم‌هايي را بشناسيد، بعدتر خصوصا درباره‌ي چنين فيلم‌هايي شكايت خواهند كرد. يك اقتباس عالي هرگز قرار نيست ماده خام اوليه‌اش را از نو خلق كند، بلكه در عوض مي‌خواهد آنرا از چشم‌هاي كارگردان و هر تفسيري كه دارد عبور دهد. چه ‌بسا بايد به رمان و فيلم به‌ صورت دو موجوديت مجزا بيانديشيم كه هر كدام به سهم خودش خوب است. جزئيات همواره در اقتباس گم مي‌شوند، اما اين فيلم‌ها حتي بيش از اين پيش مي‌روند، و جزئيات را به قدري تغيير مي­دهند كه اغراق است اگر در وهله‌ي نخست اقتباس ناميده شوند. چه فيلم‌سازها ماده خام اوليه را «غيرقابل‌اقتباس» يافته باشند و بخواهند تفسير يا هجوش كنند، چه صرفا از كتاب خوش‌شان نيامده باشد، درهرصورت جهان با اين «اقتباس‌هاي آزاد» رويارو شده است.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ | نظرات (0)
دیگر صفحات
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان