بازرگاني پرشين پيشرانه
بازرگاني پرشين پيشرانه

persianpishraneh.com

براي ديدن ويديو اين محصول روي لينك زير كليك كنيد.

محافظ مولتي سيستم 4 خانه آنالوك كابل 1.5 متري

 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | نظرات (0)

persianpishraneh.com

براي ديدن ويديو اين محصول لطفا روي لينك زير كليك كنيد

محافظ 6 خانه ارتدار استاندارد آنالوگ 1.5 متري كامپيوتري

 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | نظرات (0)

persianpishraneh.com

براي ديدن ويديو اين محصول روي لينك زير كليك نماييد

رابط 4 خانه ارت دار آلمينيومي با كابل 2 متري

 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | نظرات (0)

persianpishraneh.com

 

براي ديدن ويديو اين محصول روي لينك پايين كليك نماييد.

محافظ تك خانه پكيج ارتدار استاندارد انالوگ

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | نظرات (0)

زندگي نامه جيمي ويلز: بنيان گذار ويكي پديا را بهتر بشناسيد

persianpishraneh.com

 جيمي ويلز يك كارآفرين اينترنتي است كه بيشتر به خاطر راه اندازي دانش نامه آزاد ويكي پديا شناخته مي شود. وي در سال ۱۹۶۶ در شهر هانتسويل آمريكا متولد شد.  ويلز در رشته ي مديريت مالي تحصيل كرد و سپس به دنبال تجارت رفت. جيمي ويلز در سال ۲۰۰۱ دانش نامه محتواي آزاد ويكي پديا را راه اندازي كرد كه اكنون بزرگترين دانشنامه جهان محسوب مي شود. وي همچنين سرويس ميزباني وب ويكيا را راه اندازي كرده است. با باميلو بلاگ همراه باشيد.

ابتداي زندگي جيمي ويلز

 

جيمي دونال ويلز (Jimmy Donal Wales) در ۷ آگوست ۱۹۶۶ (۱۶ مرداد ۱۳۴۵) در شهر هانتسويل (Huntsville) ايالت آلاباما (Alabama) آمريكا ديده به جهان گشود. او تحصيلات خود را تا كلاس هشتم در يك مدرسه ي كوچك ۱ اتاقه كه توسط مادر و مادربزرگش اداره مي شد سپري كرد.

جيمي يك كودك باهوش و كنجكاو بود كه از طريق روش مونته‌سوري (Montessori) تحصيلات خود را شروع كرد. وي زمان زيادي را با خواندن دانشنامه (دايرهالمعارف) ها سپري مي كرد. جيمي ويلز دوره پيش دانشگاهي خود را در مدرسه ي راندولف (Randolph) گذراند. سپس به دانشگاه آبرن (Auburn University) رفت و در رشته ي مديريت مالي (Finance) يا اقتصاد مالي مشغول به تحصيل شد. ويلز مقطع دكتراي خود را در رشته اقتصاد مالي از دانشگاه آلاباما (University of Alabama) دنبال كرد. او قبل از اتمام تحصيل براي كار در يك شركت خدمات مالي به دانشگاه اينديانا (Indiana University) منتقل شد.

ويكي پديا

جيمي ويلز از دوران كودكي نيز به دنياي اينترنت علاقه داشت. سال ۱۹۹۶ بود كه براي پايه گذاري يك استارآپ به نام بوميس (Bomis) كار در شركت خدمات مالي را رها كرد. با اينكه كسب و كار جديد موفق نبود اما به ويلز كمك كرد تا ايده ي راه اندازي يك دانش نامه آزاد را پيگيري كند.

در مارس ۲۰۰۰ بود كه وبسايت مرجع محتواي باز نيوپديا (Nupedia) را راه اندازي كرد. لري سنگر (Larry Sanger) فيلسوف اهل ايالات متحده نيز توسط ويلز به عنوان سردبير نيوپديا انتخاب شد.

سنگر در سال ۲۰۰۱ در خصوص راه اندازي مجموعه هايي با عنوان ويكي (Wiki) صحبت كرد و ويلز نيز اين پيشنهاد را پذيرفت. وبسايت ويكي پديا (Wikipedia) و نيوپديا براي مدتي كنار هم اداره مي شدند. چندي بعد مشخص شد كه ترافيك بازديد ويكي پديا به مراتب بالاتر بوده و جذب مخاطب آن نيز بيشتر است.

بودجه اي براي ادامه ي فعاليت سنگر وجود نداشت. به همين سبب وي در سال ۲۰۰۲ از هردو شركت استعفا داد. بعدها در يك نزاع عمومي ويلز عنوان كرد كه سنگر نقش جزئي در ايجاد ويكي پديا داشته است و خودش به تنهايي ايده ي اين كار را پياده كرده است. از طرف ديگر سنگر ادعا مي كرد كه يكي از بنيان گذاران اصلي ويكي پديا بوده است.

بنياد ناسودبر ويكي مديا (Wikimedia Foundation) در سال ۲۰۰۳ توسط جيمي ويلز پايه گذاري شد. بنيادي كه از اين سال به بعد توسعه ي وبسايت ويكي پديا را تحت كنترل دارد.

ديگر سرمايه گذاري ها

در سال ۲۰۰۴ جيمي ويلز با همكاري آنجلا ويزلي استرلينگ (Angela Beesley Starling) بنياد سودآور ويكيا (Wikia) را راه اندازي كرد. ويلز در سال ۲۰۰۹ از سمت مدير عاملي اين شركت كناره گيري كرد.

جيمي ويلز در سال ۲۰۱۲ با دولت بريتانيا در خصوص دسترسي به اطلاعات آزاد مذاكره نمود و آنها را از اهميت اين جريان آگاه ساخت. هدف اين بود كه يك پروژه تحقيقاتي با پشتيباني دولت راه اندازي شود كه مالياتي به آن تعلق نگيرد. اين مسأله در نهايت رخ داد.

ولز در كنار وظايف خود در ويكي پديا، در هيئت مشورتي تعدادي از بنيادهاي دانشگاهي و مراكز پژوهشي نيز مشغول به كار است.

زندگي شخصي

جيمي ويلز تاكنون ۳ بار ازدواج كرده و داراي ۲ دختر است. وي جوايز و مقام هاي افتخاري زيادي از طرف سازمان ها و مؤسسات از جمله كالج آمهرست (Amherst College) دريافت كرده است.

 

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ | نظرات (0)

برف و عشق

دوست داشتن هاي تو

شبيه خورشيد است

گرم مي كند وقتي كه زمستان دستانم را كرخ كرده

عشق مي بخشد

وقتي كه در لحظه هايم دلتنگ مي شوم

جان مي دهد تنم را …

آنهم لحظه اي كه فقط نيستي و من هنوز در رويا ب سر مي برم

انديشه ي من به تو گرم است

تو خورشيد باش و من

تنهاترين عاشقي كه هنوز نمي داند چگونه طلوع كند

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۶ | نظرات (0)

رولد دال نويسنده بزرگ كودك و نوجوان

 

رولد دال نويسنده بزرگ كتاب هاي كودك و نوجوان يكي از معدود نويسندگان اين ژانر است كه اكثر كتاب هايش به آثار موفق سينمايي تبديل شده اند. زندگي عجيب و غريب خود وي نيز دستمايه كتبي شده كه به نگارش خود او چاپ شده است. نام او آنقدر بزرگ است كه جايزه كتاب رولد دال را بعد از مرگش براي بهترني كتاب كودك سال در نظر گرفته اند.

persianpishraneh.com

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۶ | نظرات (0)

روز جهاني ويولن : روز پيچيده ترين ساز جهان

 همه مي دانيم كه ويولن با اختلاف وحشتناكي، مشهور ترين و پرطرفدارترين ساز در ميان ساز هاي زهي در سراسر جهان است. بنابراين اختصاص داشتن يك روز در ۳۶۵ روز سال به اين ساز پرطرفدار و البته پيچيده، به هيچ وجه تعجب بر انگيز نيست. از طرفي اگر از اين هم بگذريم، تصور دنياي موسيقي بدون حضور و وجود ويولن تا به امروز غير ممكن است. اثر هاي بي نظيري تا به حال به كمك اين ساز فوق العاده تهيه شده اند. مخصوصاً وقتي كه باز شدن پاي اين ساز به موسيقي اكثر فرهنگ ها و ملل را مي بينيم، اهميت وجود اين ساز زهي خارق العاده را بيشتر درك مي كنيم. در ادامه با ما همراه باشيد.

چرا ويولن ساز مهمي است؟

 

 

روز ۱۳ دسامبر مختص به روز ويولن است. اين روز در تقويم خورشيدي با تاريخ ۲۲ دسامبر مقارن شده است. اختصاص داشتن يك روز در سال به اين ابزار موسيقي مورد عجيبي نيست. ويولن علاوه بر اينكه سخت ترين و پيچيده ترين ابزار موسيقي دنياست پركاربردترين ساز نيز هست. به اين معنا كه ويولن يك ساز همه فن حريف و چند كاربردي است. علاوه بر همه اين موارد، امروزه ويولونيست هاي زيادي در سراسر جهان وجود دارند كه كار خود را به خوبي بلدند. گروه هاي موسيقي بي نظيري در حال فعاليت با اين ساز هستند و ويولن اكنون بهترين گروه هاي نوازندگي را به وجود آورده است. به همه اين دلايل روزي براي اين ساز زهي در نظر گرفته شده است.

تاريخچه روز ويولن

البته اينكه تاريخچه به وجود آمدن روز ويولن از كدام كشور و كدام فرهنگ برخاسته است مشخص نيست.ويولن يك ساز قرون وسطايي است كه اصالت و پختگي آن به قرون ۱۵ و ۱۶ ميلادي باز مي گردد. نام اصلي اين ساز در واقع در ابتدا فيدل fiddle بوده است و لفظ ويولن از لغت ويتولا vitula برگرفته شده است. ويتولا در زبان لاتين قرون وسطايي به معناي ساز زهي (ساز تاري) بوده است. اما امروزه اين ساز يك ساز مختص به يك فرهنگ و يا يك سبك موسيقي به خصوص نيست و راه خود را به سبك هاي مختلفي همچون موسيقي كلاسيك، پاپ و بسياري از سبك هاي ديگر موسيقي پيدا كرده است و در فرهنگ ها و ملل مختلف از اين ساز به وفور استفاده مي شود. ويولن در ابتدا ساز پرحاشيه اي نبود و ورودي آرام و متين به دنياي موسيقي داشت، اما در قرن اخير از آن به شدت استقبال شد و اكنون ويولن به يكي از محبوب ترين ساز ها چه در ميان نوازندگان و چه در ميان شنوندگان تبديل شده است.

 

روز ويولن را چطور جشن بگيريم؟

 

 

در بسياري از كشور هاي جهان در اين روز كنسرت هاي زيادي با حضور ويژه اين ساز برگزار مي شود و برنامه هاي ويژه اي براي اين روز و اين ساز بي نظير در نظر گرفته مي شود.

در اين روز كارهاي زيادي مي توانيد انجام دهيد. اين روز را به دوست خود كه در ويولن مهارت دارد تبريك بگوييد يا هديه اي براي او تهيه كنيد. اگر ويولني در خانه داريد كه يك گوشه افتاده و در حال خاك خوردن است بهتر است يا دوباره شروع كنيد و آموزش ببينيد يا آن را به كسي هديه دهيد كه علاقه زيادي به اين ساز دارد، اما براي يادگيري آن نياز به يكي از آن ها دارد. اگر در حال يادگيري ويولن هستيد نيز، يك هديه براي استاد شما مي تواند عالي و غافلگيركننده باشد. راستي ويولن يك خانواده هم دارد كه نام اعضاي اين خانواده شامل ويولا viola و ويولن سل violoncello مي باشد. مي توانيد در گوگل جستجو كنيد و چند ويديو در مورد هم خانواده هاي اين ساز ببينيد و لذت ببريد.

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۸ دى ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۱۳ ماده غذايي كه در اين «هواي آلوده» شما را زنده نگه مي دارند

به فصل آلودگي هوا رسيده ايم و كمتر كسي است كه هراس اين روزهاي دشوار و هواي آلوده را در دل نداشته باشد. تهران به عنوان پايتخت ايران جزو يكي از آلوده ترين شهرهاي ايران بشمار مي رود

به گزارش ديلي ركوردز و به نقل از باميلو در ميان آلوده ترين شهرهاي جهان اسم ۴ شهر ايران به چشم مي خورد كه خبري از تهران نيست. اهواز و كرمانشاه رتبه هاي اول و دوم را به خود اختصاص داده اند. سنندج و ياسوج نيز در رتبه هاي هفتم و نهم اين رتبه بندي قرار مي گيرند. البته لازم به ذكر است كه گرد و غبار عامل اصلي آلودگي در اين شهرها است. پيشاور پاكستان در رتبه ي سوم اين ليست جاي مي گيرد. اما اگر مي خواهيد بدانيد در اين هواي آلوده كه تركيبي از گرد و غبار، دود ماشين ها و كارخانه ها زندگي ما را احاطه كرده است، چه چيزي بخوريم؛

persianpishraneh.com


ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۰ دى ۱۳۹۶ | نظرات (0)

زلزله تهران را لرزاند.

persianpishraneh.com

 بزرگي: ۴.۲
 محل وقوع: مرز استانهاي تهران و البرز  - حوالي ملارد(تهران)
 تاريخ و زمان وقوع به وقت محلي: ۱۳۹۶/۱۰/۰۶ ۰۰:۵۴:۳۳
طول جغرافيايي: ۵۰.۹۳
عرض جغرافيايي: ۳۵.۶۸
عمق زمين‌لرزه: ۱۲ كيلومتر

 

 نزديك‌ترين شهرها:
۴ كيلومتري ملارد (تهران)
۷ كيلومتري مشكين دشت (البرز)
۷ كيلومتري صفا دشت (تهران)
     
 نزديكترين مراكز استان:
۱۷ كيلومتري كرج
۴۲ كيلومتري تهران
ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۶ دى ۱۳۹۶ | نظرات (0)
دیگر صفحات
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان