بازرگاني پرشين پيشرانه
بازرگاني پرشين پيشرانه


آنتن روميزي با تقويت كننده مدل LE-252 لالي الكترونيك

آنتن روميزي با تقويت كننده مدل LE-252 لالي الكترونيك
www.persianpishraneh.com

 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۲۷ تير ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۱۰ تا از شبكه هاي اجتماعي پر بازديد

1-فيس بوك

فيس بوك همچنان به عنوان بزرگ ترين و پرمخاطب ترين شبكه اجتماعي در جهان تاييد مي شود. تنها در كشور آمريكا بيش از دو ميليون سازمان كوچك و متوسط آگهي هاي تبليغاتي خود را روي فيس بوك منتشر مي كنند و همچنين گفته مي شود سازمان هاي بزرگ آمريكايي سالانه بيش از 200 ميليون دلار بودجه تبليغاتي خود را به فيس بوك اختصاص مي دهند.

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

هم اكنون تعداد مشتركان فيس بوك از 1.3 ميليارد نفر هم فراتر رفته است و بيش از يك ميليون سايت اينترنتي با لينك مستقيم براي ورود به صفحه شخصي در فيس بوك موجود است. همچنين 25 درصد كاربران فيس بوك دست كم روزي پنج بار وارد صفحه اختصاصي خود مي شوند و 57درصد كاربران هم اعلام كرده اند فيس بوك بيشترين تاثير را در روند خريدهاي آنها به جا مي گذارد. علاوه بر اين مشخص شده است 80درصد بازاريابان از فيس بوك براي جذب مشتريان جديد استفاده مي كنند.


 

2-توييتر

توييتر براي آن دسته از كاربراني كه تمايل دارند پيام ها يكوتاه خود را با ديگران به اشتراك بگذارند، بهترين شبكه اجتماعي محسوب مي شود. توييت هاي 140 كاراكتري طي چند سال گذشته توانسته اند دنياي شبكه هاي رسانه اي را متحول كنند. آمارها نشان مي هد81 درصد درآمدهاي تبليغاتي در توييتر از طريق دستگاه هاي موبايلي حاص مي شود و اين سايت به واسطه سرويس Promoted Trend براي انتشار آگهي هاي 24ساعته در هر شبانه روز دست كم 200 هزار دلار درآمد كسب مي كند. 

كارشناسان مي گويند توييتر را بايد به اندازه فيس بوك جدي گرفت و آن را يكي از تاثيرگذارترين سايت هاي اينترنتي جهان دانست. اين سايت هم اكنون بيش از 650 ميليون عضو ثبت شده دارد و 34درصد بازاريابان از توييتر براي فروش محصول و موفقيت حضور خود در بازار جهاني استفاده مي كنند. توييتر بين سال هاي 2014-2013 سريع ترين رشد را در ميان شبكه هاي اجتماعي داشته و تعداد اعضاي خود را 44 درصد بيشتر كرده است. اين شبكه اجتماعي ماهانه 250 ميليون كاربر فعال دارد كه روز به روز بر تعداد آنها افزوده مي شود.

شايان ذكر است كه طي چند ماه اخير برخي تغييرات در توييتر ايجاد شده كه از مهم ترين آنها مي توان به رفع محدوديت 140 كاراكتري براي نوشتن توييت ها اشاره كرد.

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

LinkedIn 3 

از اين سايت به عنوان بزرگ ترين شبكه اجتماعي سازماني در جهان ياد مي شود. اين سايت شبكه هاي تحصصي در ميان كارشناسان جهان ايجاد كره است و مديران و كارمندان را به هم متصل مي كند. در حال حاضر بيش از 352 ميليون نفر در LinkedIn عضو هستند و با گذشت هر يك ثانيه دو عضو جديد به اين شبكه اجتماعي افزوده مي شود

در هر ماه به طور ميانگين 97 ميليون نفر از اعضاي LinkedIn به صفحه اختصاصي خود سر مي زنند و اين مركز پيش بيني كرده تعداد مشتركان خود را تا سال 2020 به سه ميليارد نفر برساند. در پايان ژوئيه 2015 كاربران از 200 كشور جهان در اين شبكه اجتماعي عضويت داشتند و 70 درصد اعضاي اين مجموعه در خارج از آمريكا بسر مي بردند.سايت LinkedIn ادعا مي كند اگر مشتركان آن مطالب خود را همراه با يك عكس به اشتراك بگذارند، احتمال ديده شدن آها از سوي بقيه كاربران 11 برابر افزايش مي يابد. ماه گذشته صفحات مختلف در اين شبكه اجتماعي 35 ميليارد بار ديده شد.

 

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

 

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

 

Gooogle Plus 4

اين شبكه اجتماعي كه تحت مديريت گوگل خدمات خود را ارايه مي دهد، به طور ميانگين در هر ماه 359 ميليون كاربر فعال دارد و در بيشتر مواقع براي بازاريابي و فعاليت هاي آنلاين تخصصي مورد استفاده قرار مي گيرد. در فصل دوم سال 2015 ميلادي ميزان ارتباط مثبت ميان مشتركان Google+ و برندهاي بزرگ جهان 53درصد بيشتر شده است. 

در حال حاضر يك ميليارد حساب كاربري فعال در Google+ موجود است و گفته مي شود هر سال تعداد كاربران آن 33 درصد افزايش مي يابد. بزرگ ترين گروه مخاطبان اين شبكه اجتماعي را افراد 45 تا 54 سال تشكيل مي دهند و تعداد آنها از سال 2012 به بعد 56 درصد افزايش يافته است.

كمتر از سه سال است كه اين شبكه اجتماعي فعاليت خود را آغاز كرده و اگرچه ابتدا با سرمايه گذاري 500 ميليون دلاري فعاليت خود را آغاز كرد، اما ارزش كنوني آن چند ميليارد دلار محاسبه مي شود. به طور ميانگين هر كاربر هفت بار در روز به صفحه اختصاصي خود در Google+ مراجعه مي كند و در مجموعه سه ساعت و 46 دقيقه در آن حضور مي يابد. بيشتر مطالبي كه در اين شبكه اجتماعي به اشتراك گذاشته مي شود، كمتر از 60 كاراكتر دارد و 6.97 درصد از ترافيك اينترنتي جهان در اختيار Google+ است.

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

5-يوتيوب

اين سايت كه يكي از زيرمجموعه هاي گوگل محسوب مي شود، بزرگ ترين مركز انتشار تصاوير ويديويي آنلاين در جهان است. پيش بيني مي شود يوتيوب در سال 2016 ميلادي بيش از 5.6 ميليارد دلار درآمد داشته باشد. هم اكنون در هر ماه شش ميليارد ساعت ويديو روي سايت يوتيوب مشاهده مي شود و كاربران موبايلي روزانه يك ميليارد ويديو منتشرشده روي آن را تماشا مي كنند. در مجموع روزي چهار ميليارد ويديو روي يوتيوب مشاهده مي شود و در هر دقيقه معادل 300 ساعت فايل تصويري جديد در اين سايت قرار مي گيرد.

ميزان ويديوهاي يوتيوب كه هر دقيقه در فيس بوك مشاهده مي شود، معادل 323 روز است و تقريبا 9 درصد سازمان هاي جهان آگهي هاي خود را روي آن منتشر مي كنند. براساس آخرين آمار 81.9 درصد از تمام كاربران اينترنتي 14 تا 17 ساله جهان از يوتيوب استفاده مي كنند و 72درصد بزرگسالان هم به آن سر مي زنند.

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

Pinterest 6

اي شبكه اجتماعي يكي ديگر از ابزارهاي رسانه اي آنلاين محسوب مي شود كه طي مدت كوتاه پيشرفت قابل ملاحظه داشته است. هم اكنون بيش از 70 ميليون كاربر فعال در اين شبكه اجتماعي عضو هستند كه 85درصد آنها را زنان تشكيل مي دهند و بيش از 9 ميليون كاربر هم از طريق صفحه اختصاصي خود در فيس بوك وارد Pinterest مي شوند.

اين شبكه اجتماعي يكي ديگر از ابزارهاي رسانه اي آنلاين محسوب مي شود كه طي مدت كوتاه پيشرفت قابل ملاحظه داشته است. هم اكنون بيش از 70ميليون كاربر فعال در اين شبكه اجتماعي عضو هستند كه 85درصد آنها را زنان تشكيل مي دهند و بيش از 9 ميليون كاربر هم از طريق صفحه اختصاصي خود در فيس بوك وارد Pinterest مي شوند.

اين شبكه اجتماعي مي گويد از تمام كليدواژه هايي كه در آن جست و جو مي شود، كاربران 12درصد كلمات را با خطا تايپ مي كنند. حدود 4.8 درصد از كاربران اين سايت در محل كار خود سراغ صفحه شخصي مي روند و درمجموع 40درصد كاربران آن را غيرآمريكايي ها تشكيل مي دهند. تعداد كاربران Pinterest سالانه 135 درصد افزايش مي يابد و كاربران در هر بار مراجعه 14.2 دقيقه در اين ابزار موبايلي گشت و گذار مي كنند.

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

7-اينستاگرام

بازارياب ها اين روزها اينستاگرام را يكي از بهترين پلتفرم هاي اجتماعي مي دانند و توجه ويژه به آن دارند. اينستاگرام يك شبكه اجتماعي بسيار كاربردي براي روايت انواع داستان هاي تصويري است و مي تواند در زمينه هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد. بيش از 300 ميليون كاربر جهاني در طول هر ماه به صفحه اختصاصي خود در اينستاگرام سر مي زنند و روزانه 75 ميليون كاربر از خدمات آن استفاده مي كنند. به طور كلي 20درصد كاربران اينترنتي جهان با اينستاگرام درگير هستند و جوانان بزرگ ترين گروه مخاطبان اين مجموعه اند.

از مجموع مشتركان اينستاگرام، 51 درصد را مردان تشكيل مي دهند و 14 درصد مطالبي كه روي آن منتشر مي شود حين رانندگي به اشتراك گذاشته مي شود. البته طبق آمار هشت درصد حساب هاي كاربري در اينستاگرام جعلي يا غيرواقعي هستند و 90درصد اعضاي اين گروه را افرادي تشكيل مي دهند كه كمتر از 35 سال دارند. اينستاگرام يكي از زيرمجموعه هاي فيس بوك محسوب مي شود.

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

Tumbir 8

به عنوان يكي از زيرمجموعه هاي ياهو توانسته است خود را به يكي از موفق ترين شبكه هاي اجتماعي جهان تبديل كند. اين پلتفرم ميكروبلاگ براي به اشتراك گذاري عكس، ويديو، فايل صوتي، متن، پرسش و هر آنچه كاربر نياز دارد مورد استفاده قرار مي گيرد. هم اكنون بيش از 420 ميليون نفر در Tumbir عضو هستند و اين افراد تاكنون 217 ميليون وبلاگ شخصي ايجاد كرده اند.

در هر روز بيش از 120 هزار وبلاگ در اين شبكه اجتماعي به روز مي شود و تاكنون 99 ميليارد عكس و مطلب روي آن قرار گرفته است. اعضاي اين شبكه اجتماعي روز 113.6 ميليون مطلب به اشتراك مي گذارند و با هر بار ورود 28 دقيقه در صفحه شخصي خود گشت و گذار مي كنند. تعداد كاربران ماهانه اين شبكه اجتماعي موبايلي 199.1 ميليون نفر گزارش شده است.

لطفا از سايت آپارا ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

Flickr 9

اين شبكه اجتماعي كه به به اشتراك گذاري عكس و ويديو اختصاص دارد، يكي از زيرمجموعه هاي ياهو محسوب مي شود و روزانه 3.5 ميليون عكس جديد روي آن قرار مي گيرد. اين شبكه اجتماعي در مجموعه 92 ميليون مشترك فعال دارد كه كاربران آن از 63 كشور بايد با يكديگر ارتباط برقرار مي كنند. تاكنون بيش از 10 ميليارد عكس از سوي كاربران Flickr روي آن منتشر شده است و اين افراد بيش از دو ميليون گروه اختصاصي تشكيل داده اند.

شبكه اجتماعي Flickr كه خدمات خود را به صورت موبايلي و رايانه اي ارايه مي دهد، براي عكاسان محبوبيت فراوان دارد و بيشتر عكس هايي كه سال 2014 روي آن گذاشته شد، با دوربين هاي شركت Canon گرفته شده بود. در بخش ديگر بيشتر عكس هاي موبايلي سال گذشته در Flickr هم با گوشي هوشمند آيفون 5 گرفته شد.

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

Reddit 10

 

اين شركت اجتماعي موبايلي با هدف سرگرمي مورد استفاده قرار مي گيرد و اعضاي ثبت شده انواع محتويات مورد نظر خود را به اشتراك مي گذارند. اين ابزار اجتماعي در هر ماه به طور ميانگين 174 ميليون كاربر فعال دارد و طي 10 سالي كه از زمان تاسيس آن مي گذرد بسيار محبوب شده است. كاربران از 209 كشور جهان در  Reddit عضو شده اند و در هر ماه 7.55 ميليارد صفحه در اين شبكه اجتماعي مشاهده مي شود.

اعضاي اين شبكه اجتماعي به مطالب منتشر شده 17 ميليارد راي مثبت و 2.5 ميليارد راي منفي داده اند در مجموع 1.7 ميليارد كامنت هم براي اين مطالب نوشته شده است. تا پايان ژوييه 2014 بيش از 180 ميليون مطلب روي Reddit منتشر شده است و كاربران در هر ماه 80  دقيقه را به حضور در اين شبكه اجتماعي اختصاص مي دهند.

لطفا از سايت آپارات ما ديدن فرماييد

http://www.aparat.com/persianpt

 

 

www.persianpishraneh.com


 

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۲۶ تير ۱۳۹۶ | نظرات (0)

۷ مدل سبيل مردانه و نكاتي براي رشد و نگهداري از آن ها

هيچ چيز نمي تواند به اندازه يك سبيل چهره شما را تغيير دهد. هر مردي در طول زندگي خود حداقل يكبار هم كه شده يك مدل سبيل مردانه عجيب غريب و خاص مي گذارد. اخيرا سبيل در مد هم رواج بسياري پيدا كرده است و مدل هاي خلاقانه اي را به وجود آورده است. هنرمندان نيز از اين مد پيروي كرده و حتي گاهي نقش بسزايي در ايجاد و شيوع كمپين سبيل هاي خاص و جذاب داشته اند. از هنرمنداني كه در صنعت موسيقي در كشورمان فعاليت مي كنند، تا بازيگران هاليوودي مانند جاني دپ كه در فيلم هايي مانند دزدان دريايي كارائيب نقش آفريني كرده است، هر كدام مدل خاصي از سبيل دارند و حتي اين سبيل جزئي از هويت آن ها را نيز شكل داده است. مدل هاي مختلفي از سبيل وجود دارد كه مي تواند چهره شما را از صفر به صد تغيير دهد. در ادامه مطلب با ما همراه باشيد تا منتخبي از ۷ مدل سبيل مردانه مشهور و جذاب را به شما معرفي كنيم. 


ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۹۷ | نظرات (0)

روش كندن كاغذ ديواري از ديوار

چگونه بدون اين كه به ديوار آسيب برسانيم كاغذ ديواري را از آن جدا كنيم؟ در اين مطلب روش كندن كاغذ ديواري از ديوار را به شما آموزش مي دهيم. ممكن است طرح كاغذ ديواري خانه برايتان تكراري و آزار دهنده شده باشد، يا اين كه به خانه اي جديد نقل مكان كرده باشيد كه از قبل كاغذ ديواري شده، اما سليقه صاحبان قبلي از نظر شما نفرت انگيز و غير قابل تحمل باشد. در اين مواقع حاضريد هر كاري بكنيد تا از شر اين كاغذ ديواري هايي كه سرتاسر خانه شما را پوشانده اند خلاص شويد. اگر مشكلي براي پرداخت هزينه نداريد مي‌توانيد اين كار را به متخصصين خودش بسپاريد، اما ما اينجا به شما توضيح مي دهيم كه چطور با استفاده از بهترين روش كندن كاغذ ديواري از ديوار با كمترين زحمتي مي‌توانيد اين كار را خودتان انجام دهيد. 

بهترين روش كندن كاغذ ديواري از ديوار چيست؟

بسياري از مردم فكر مي‌كنند كندن كاغذ ديواري از سطح ديوار به مواد و تجهيزات خاصي نياز دارد اما حقيت اين است كه اين كار آنقدرها هم پيچيده نيست، فقط  كافي است صبر و حوصله خود را بالا ببريد و اندكي ذوق و سليقه به خرج دهيد.

بايد گفت كه گزينه هاي مختلفي براي انجام اين كار وجود دارد، از جمله استفاده از بخار آب و يا اسپري كردن مواد شيميايي مخصوص. شما بايد با توجه به جنس كاغذ ديواري و شرايط خانه خود بفهميد كه كدام روش براي شما راحت تر است و باعث مي‌شود راحت تر بتوانيد از شر كاغذ ديواري ها راحت شويد.

 

اين كه از كدام روش براي كندن كاغذ ديواري استفاده كنيم تا حدود زيادي به جنس آن بر مي‌گردد. برخي از كاغذ ديواري ها را مي‌شود بدون احتياج به آب يا هر ماده ديگري به راحتي از ديوار جدا كرد در حالي كه براي جدا كردن برخي از آن ها بايد مقدار زيادي مواد مختلف را امتحان كرد. ضمن اين كه آسيب ديدن يا نديدن ديوار بستگي به اين دارد كه كاغذ ديواري چكونه نصب شده باشد.

به هر حال آسيب رسيدن به ديوار چيزي نيست كه تحت كنترل شما باشد و كاملا به اين بستگي دارد كه پيش از اين، نصب كننده كاغذ ديواري چگونه عمل كرده باشد. به عنوان مثال اگر پيمانكار قبلي ديوار را به خوبي بتونه نكشيده باشد، موقع جدا كردن كاغذ ديواري ممكن است به بافت سطحي ديوار آسيب برسد.

گفتني است استفاده از دستگاه بخار براي كندن كاغذ ديواري كار چندان محبوبي بين استادان اين كار نيست، با اين حال افراد حرفه اي هم بوده اند كه از اين روش براي كندن كاغذ ديواري از ديوار استفاده مي‌كرده اند، آن هم زماني كه دستگاه هاي بخار با استفاده از سوخت هاي نفتي كار مي‌كرده اند.

نگران نباشيد امروزه دستگاه هاي بخار همگي برقي هستند، اما با اين وجود بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند از اين دستگاه ها استفاده نكنند چرا كه تقريبا غير ممكن است حين كار با آن ها، چند جاي دستتان را نسوزانيد. ضمن اين كه استفاده از آن ها براي جدا كردن كاغذ ديواري يك كار بسيار زمان بر است.

در عوض بهترين روش كندن كاغذ ديواري استفاده از محلول هاي شيميايي است. اين ماده شيميايي، چسب پشت كاغذ ديواري را در خود حل مي‌كند و باعث مي‌شود به راحتي بتوانيد آن را از ديوار جدا كنيد.

لوازم مورد نياز براي كندن كاغذ ديواري

قبل از شروع به كار، وسايل و ابزار آلات مورد نيازتان را آماده كنيد. وسايل و ابزار مورد نياز شما شامل: ۲ چاقوي بزرگ و كوچك، يك نردبان، غلطك و يك دستگاه براي اسپري كردن (مانند يك پمپ پلاستيكي) با حجم كافي است. علاوه بر اين ها، به پلاستيك و پارچه هاي ضخيم براي پوشاندن فرش و كف اتاق نياز داريد. كليد و پريزهاي برق را به خوبي بپوشانيد و سپس آب و محلول را با يكديگر مخلوط كنيد. اين محلول شيميايي را مي‌توانيد در مغازه ها پيدا كنيد.

بار اول، محلول را روي بخش كوچكي از ديوار بپاشيد، سپس لبه هاي كاغذ ديواري را بگيريد و آن را از ديوار بكنيد. اين كار بايد به راحتي انجام شود، سعي كنيد قلق كار را به دست بياوريد شايد لازم باشد جهت ديگري را براي جدا كردن كاغذ ديواري در نظر بگيريد، از بالا به پايين، چب به راست يا بالعكس را امتحان كنيد تا بفهميد كدام يك بهتر جواب مي‌دهد.

اگر كندن كاغذ ديواري به سادگي امكان پذير نبود، باز هم از محلول به ديوار اسپري كنيد و اجازه دهيد مدتي خيس بخورد. ممكن است لازم باشد اين كار را چند بار تكرار كنيد. بعد سعي كنيد كاغذ را با دستتان بكنيد، ممكن است كمي از چسب و كاغذ روي ديوار باقي بماند اما نگران نباشيد مي‌توانيد آن را با يك چاقوي عريض از سطح ديوار جدا كنيد.

اگر متوجه شديد كه محلول به خوبي به كاغذ ديواري نفوذ نمي كند، مي‌توانيد از غلطك مخصوص رنگ آميزي استفاده كنيد و با آن كاغذ ديواري را به محلول آغشته كنيد. استفاده از غلطك باعث مي‌شود مواد به خوبي به چسب پشت كاغذ ديواري نفوذ كنند و كندن آن راحت تر شود. با اين وجود در استفاده از غلطت حسابي احتياط كنيد، چرا كه حتي افراد خبره هم به سرعت به سراغ اين ابزار نمي روند. در هنگام استفاده از غلطك لازم است فشار دستتان كافي و يكنواخت باشد تا به ديوار آسيبي نرسد.

زماني كه كاغذ ديواري را برداشتيد، ممكن است آثار و بقاياي آن روي ديوار باقي بماند، براي تميز كردن ديوار، مقدار ديگري از محلول را به سطح ديوار پباشيد و چسب و كاغذ باقي مانده را به آرامي با چاقو يا يك پارچه ضخيم پاك كنيد سپس ديوار را با يك اسفنج مرطوب تميز كنيد و اجازه دهيد چند روز بگذرد تا كاملاً خشك شود.

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ | نظرات (0)

روش كندن كاغذ ديواري از ديوار

چگونه بدون اين كه به ديوار آسيب برسانيم كاغذ ديواري را از آن جدا كنيم؟ در اين مطلب روش كندن كاغذ ديواري از ديوار را به شما آموزش مي دهيم. ممكن است طرح كاغذ ديواري خانه برايتان تكراري و آزار دهنده شده باشد، يا اين كه به خانه اي جديد نقل مكان كرده باشيد كه از قبل كاغذ ديواري شده، اما سليقه صاحبان قبلي از نظر شما نفرت انگيز و غير قابل تحمل باشد. در اين مواقع حاضريد هر كاري بكنيد تا از شر اين كاغذ ديواري هايي كه سرتاسر خانه شما را پوشانده اند خلاص شويد. اگر مشكلي براي پرداخت هزينه نداريد مي‌توانيد اين كار را به متخصصين خودش بسپاريد، اما ما اينجا به شما توضيح مي دهيم كه چطور با استفاده از بهترين روش كندن كاغذ ديواري از ديوار با كمترين زحمتي مي‌توانيد اين كار را خودتان انجام دهيد. 

بهترين روش كندن كاغذ ديواري از ديوار چيست؟

بسياري از مردم فكر مي‌كنند كندن كاغذ ديواري از سطح ديوار به مواد و تجهيزات خاصي نياز دارد اما حقيت اين است كه اين كار آنقدرها هم پيچيده نيست، فقط  كافي است صبر و حوصله خود را بالا ببريد و اندكي ذوق و سليقه به خرج دهيد.

بايد گفت كه گزينه هاي مختلفي براي انجام اين كار وجود دارد، از جمله استفاده از بخار آب و يا اسپري كردن مواد شيميايي مخصوص. شما بايد با توجه به جنس كاغذ ديواري و شرايط خانه خود بفهميد كه كدام روش براي شما راحت تر است و باعث مي‌شود راحت تر بتوانيد از شر كاغذ ديواري ها راحت شويد.

 

اين كه از كدام روش براي كندن كاغذ ديواري استفاده كنيم تا حدود زيادي به جنس آن بر مي‌گردد. برخي از كاغذ ديواري ها را مي‌شود بدون احتياج به آب يا هر ماده ديگري به راحتي از ديوار جدا كرد در حالي كه براي جدا كردن برخي از آن ها بايد مقدار زيادي مواد مختلف را امتحان كرد. ضمن اين كه آسيب ديدن يا نديدن ديوار بستگي به اين دارد كه كاغذ ديواري چكونه نصب شده باشد.

به هر حال آسيب رسيدن به ديوار چيزي نيست كه تحت كنترل شما باشد و كاملا به اين بستگي دارد كه پيش از اين، نصب كننده كاغذ ديواري چگونه عمل كرده باشد. به عنوان مثال اگر پيمانكار قبلي ديوار را به خوبي بتونه نكشيده باشد، موقع جدا كردن كاغذ ديواري ممكن است به بافت سطحي ديوار آسيب برسد.

گفتني است استفاده از دستگاه بخار براي كندن كاغذ ديواري كار چندان محبوبي بين استادان اين كار نيست، با اين حال افراد حرفه اي هم بوده اند كه از اين روش براي كندن كاغذ ديواري از ديوار استفاده مي‌كرده اند، آن هم زماني كه دستگاه هاي بخار با استفاده از سوخت هاي نفتي كار مي‌كرده اند.

نگران نباشيد امروزه دستگاه هاي بخار همگي برقي هستند، اما با اين وجود بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند از اين دستگاه ها استفاده نكنند چرا كه تقريبا غير ممكن است حين كار با آن ها، چند جاي دستتان را نسوزانيد. ضمن اين كه استفاده از آن ها براي جدا كردن كاغذ ديواري يك كار بسيار زمان بر است.

در عوض بهترين روش كندن كاغذ ديواري استفاده از محلول هاي شيميايي است. اين ماده شيميايي، چسب پشت كاغذ ديواري را در خود حل مي‌كند و باعث مي‌شود به راحتي بتوانيد آن را از ديوار جدا كنيد.

لوازم مورد نياز براي كندن كاغذ ديواري

قبل از شروع به كار، وسايل و ابزار آلات مورد نيازتان را آماده كنيد. وسايل و ابزار مورد نياز شما شامل: ۲ چاقوي بزرگ و كوچك، يك نردبان، غلطك و يك دستگاه براي اسپري كردن (مانند يك پمپ پلاستيكي) با حجم كافي است. علاوه بر اين ها، به پلاستيك و پارچه هاي ضخيم براي پوشاندن فرش و كف اتاق نياز داريد. كليد و پريزهاي برق را به خوبي بپوشانيد و سپس آب و محلول را با يكديگر مخلوط كنيد. اين محلول شيميايي را مي‌توانيد در مغازه ها پيدا كنيد.

بار اول، محلول را روي بخش كوچكي از ديوار بپاشيد، سپس لبه هاي كاغذ ديواري را بگيريد و آن را از ديوار بكنيد. اين كار بايد به راحتي انجام شود، سعي كنيد قلق كار را به دست بياوريد شايد لازم باشد جهت ديگري را براي جدا كردن كاغذ ديواري در نظر بگيريد، از بالا به پايين، چب به راست يا بالعكس را امتحان كنيد تا بفهميد كدام يك بهتر جواب مي‌دهد.

اگر كندن كاغذ ديواري به سادگي امكان پذير نبود، باز هم از محلول به ديوار اسپري كنيد و اجازه دهيد مدتي خيس بخورد. ممكن است لازم باشد اين كار را چند بار تكرار كنيد. بعد سعي كنيد كاغذ را با دستتان بكنيد، ممكن است كمي از چسب و كاغذ روي ديوار باقي بماند اما نگران نباشيد مي‌توانيد آن را با يك چاقوي عريض از سطح ديوار جدا كنيد.

اگر متوجه شديد كه محلول به خوبي به كاغذ ديواري نفوذ نمي كند، مي‌توانيد از غلطك مخصوص رنگ آميزي استفاده كنيد و با آن كاغذ ديواري را به محلول آغشته كنيد. استفاده از غلطك باعث مي‌شود مواد به خوبي به چسب پشت كاغذ ديواري نفوذ كنند و كندن آن راحت تر شود. با اين وجود در استفاده از غلطت حسابي احتياط كنيد، چرا كه حتي افراد خبره هم به سرعت به سراغ اين ابزار نمي روند. در هنگام استفاده از غلطك لازم است فشار دستتان كافي و يكنواخت باشد تا به ديوار آسيبي نرسد.

زماني كه كاغذ ديواري را برداشتيد، ممكن است آثار و بقاياي آن روي ديوار باقي بماند، براي تميز كردن ديوار، مقدار ديگري از محلول را به سطح ديوار پباشيد و چسب و كاغذ باقي مانده را به آرامي با چاقو يا يك پارچه ضخيم پاك كنيد سپس ديوار را با يك اسفنج مرطوب تميز كنيد و اجازه دهيد چند روز بگذرد تا كاملاً خشك شود.

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ | نظرات (0)

persianpishraneh.com

راهنماي خريد كفش عروسكي : دوست زيباي بهاري

تاريخچۀ كوتاه كفش عروسكي

 اين مدل كفش در واقع اقتباسي از كفش هاي باله هستند. هرچند كفش هاي باله اولين بار در قرن ۱۸ به وجود آمدند، اما اين مدل كفش عروسكي كه اين روزها در دنياي مد مي بينيم را سالواتور كاپاتزيو (Salvatore Capezio) يك كفاش ايتاليايي ساخت. بعد از ديدن پتانسيل هايي كه كفش هاي ساخته كاپاتزيو داشت، يك طراح مد امريكايي به نام كلر مك كاردل (Claire Mccardell ) از كاپاتزيو خواست كه يك پاشنه تخت محكم به آن ها اضافه كند تا او بتواند از آن ها در كالكشن ۱۹۴۱ خود استفاده كند.

در سال ۱۹۴۷، رُز رپتو (Rose Reppetto)) مدل مشهور كفش عروسكي اش را بر اساس آن ساخت و بعد از آن بود كه اين استايل كفش در دنياي كفش هاي زنانه شناخته شد. طي سال ها، پرنسس دايانا (Princess Diana) و آدري هپبورن (Audrey Hepburn) عاشق اين مدل كفش بودند و در اكثر مواقع از اين مدل كفش زنانه استفاده مي كردند. همين موضوع باعث افزاش محبوبيت اين مدل كفش ها در سرتاسر جهان شد.

علي رغم به روز رساني اين مدل مانند افزودن سگك، به كارگيري پارچه جديد، طراحي اشكال جديد، افزودن بند و چيزهايي از اين قبيل، مدل كلاسيك كفش عروسكي تغيير چنداني پيدا نكرد. كفش هاي عروسكي استايلي راحت و زيبا خلق مي كنند و با هر استايلي هماهنگ هستند.

دو روش براي پوشيدن كفش عروسكي

اگر چه مي توانيد هر كفشي را براي چند استايل مختلف استفاده كنيد اما در اينجا مي خواهيم دو استايل متفاوت با كفش عروسكي را بررسي كنيم.

۱- كفش عروسكي با شلوار جذب

 

 

  • اگر مي خواهيد كفش عروسكي خودتان را با يك شلوار جذب بپوشيد يادتان باشد كه رنگ شلوار با كفش متفاوت باشد زيرا اين تضاد ايجاد شده زيبايي كفش و پاي شما را دوچندان مي كند، در صورتي كه كفش و شلوار يكرنگ انتخاب شود، اين زيبايي را از بين مي برد.
  • كفش عروسكيتان در كنار يك شلوار جذب با يك مانتو طرح دار مي تواند استايلي فوق العاده برايتان خلق كند. مانتوهاي بهاره و تابستانه كه لخت و نازك هستند بهترين گزينه براي اين استايل هستند.
  • كفش عروسكي مي تواند يك گزينه مناسب براي مكان هاي رسمي باشد؛ در اين صورت بهتر است آن را با يك شلوار جذب و يك مانتو كتي ساده بپوشيد. تأثير يك روسري ابريشمي طرح دار با رنگ هاي جذاب و زنده را فراموش نكنيد.

۲- كفش عروسكي با شلوار گشاد

  • ايجاد يك استايل شيك با شلوار گشاد براي اكثر افراد كار دشواري است، اما كفش عروسكي مي تواند كار را براي شما راحت كند. در اين مورد توصيه مي كنيم كه از شلوارهاي گشاد با رنگ روشن استفاده كنيد تا رنگ كفش عروسكيتان بيشتر نمايان شود.
  • همراهي با شلوارهاي گشاد تنها از عهده مانتوهاي گشاد برمي آيد. رنگ و طرح مانتو در اين استايل از اهميت زيادي برخوردار نيست اما به ياد داشته باشيد كه گشادي مانتو و شلوار بايد هماهنگي مناسبي داشته باشند.

نكات مهم براي خريد كفش عروسكي

۱- به دنبال كفش عروسكي باشيد كه كاملاً به روز باشد. اگرچه كفش هاي عروسكي كلاسيك هنوز و همچنان كارايي اوليه خود را دارند، اما مدل هاي متنوع زيادي در بازار موجود است كه مي توانيد از ميان آن ها انتخاب كنيد. كفش هاي عروسكي سگك دار، اين روزها يكي از محبوب ترين كفش هاي عروسكي هستند. علاوه بر اين مدل مي توانيد با يك كفش عروسكي بنددار استايلي متفاوت و زيبا براي خود خلق كنيد.

پيرو مد روز باشيد

۲- حدود قيمتي كه مي خواهيد خريد كنيد را مشخص كنيد. كفش هاي عروسكي را در تمام برندها و مغازه هاي كفش فروشي با قيمت هاي متفاوت مي توانيد بيابيد، اما به ياد داشته باشيد كفش هاي ارزان ممكن است عمر طولاني نداشته باشند و در مقايسه با كفش هاي گران قيمت چندان راحت نيستند. بنابراين، در مورد اينكه اين مدل كفش را براي چه مواقعي مي خواهيد تصميم گيري كرده و سپس خريد كنيد.

سر كيسه را كمي شل كنيد 🙂

۳- به راحت بودن كفش بيانديشيد. هرچند در اكثر مواقع، راحتي اولين نكته اي نيست كه در ذهن يك فرد خوشتيپ وجود داشته باشد، اما كفش هاي عروسكي با هر مدلي كه باشد اين نياز را برآورده مي كند.  بنابراين، هرگز يك كفش عروسكي غير راحت را صرفاً به خاطر زيبايي اش نخريد. مطمئن باشيد مي توانيد يك كفش عروسكي راحت و بي نقص پيدا كنيد. پس به جستجو ادامه دهيد.

راحت بپوشيد

كفش هاي عروسكي يكي از مواردي است كه بايد در كمد لباس هر خانمي وجود داشته باشد. راحتي و هماهنگي آن با ديگر لباس ها برگ برنده اين مدل كفش زنانه است. شما در مورد كفش عروسكي چه فكري مي كنيد؟ آيا ايده اي در مورد پوشيدن اين مدل كفش داريد؟ اگر در مورد خريد آن نكته اي در نظر داريد حتما با ما در ميان بگذاريد.

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ | نظرات (0)

جام جهاني ۹۷ با آنتن هاي لالي الكترونيك

سلام به دوستاي گلم الان كه نزديك جام جهانيه همه نياز به يه آنتن خيلي خوب و قوي داريم براي تلويزيون هامون تا از تماشاي فوتبال لذت ببريم. 

آنتن لالي الكترونيك مدل هاي خيلي زيادي داره كه اگه با اين شماره 7-02166764955 تماس بگيريد ميتونيد مشاوره هم ازشون بگيريد .فقط كافيه منطقه اي كه هستيد و بهشون بگيد اونا خودشون راهنماييتون ميكنن.

و توي تمام شهر هاي ايران نمايندگي دارن و ميتونيد شماره هاشون و ازشون بگيريد يا از طريق سايت PERSIANPISHRANEH.COM به صورت اينترنتي سفارش بديد و يك روزه بهتون تحويل ميدن.

 

پرشين پيشرانهارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ | نظرات (0)

نوشتن برنامه فروش يا Sales Plan

نوشتن برنامه فروش يا Sales Plan

نوشتن برنامه فروش يا Sales Plan

مديريت فروش

 

برنامه فروش جهت تحقق اهداف سالانه كسب و كار شما طراحي مي‌شود.

اين برنامه اجرايي، شامل عملياتي است كه جهت تحقق بودجه فروش مي‌بايست

طي ۱۲ ماه سال انجام دهي فرض كنيد طي يك سال برنامه‌ريزي مي‌كنيد تا درآمد بيشتري داشته باشيد،

مشتريان بيشتري داشته باشيد و سهم بازارتان را افزايش دهيد.

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ | نظرات (0)

رشد و توسعه كسب و كار

رشد و توسعه كسب و كار

رشد و توسعه كسب و كار

مديريت بازاريابي

شما براي رشد و توسعه كسب و كارتان نياز به برنامه بازاريابي داريد.

يك برنامه بازاريابي درست و دقيق همه چيز را براي‌تان شناسايي مي‌كند؛

از شناسايي مشتريان هدف شما تا اينكه چطور مي‌خواهيد به آن‌ها دسترسي يابيد و چگونه مشتريان‌تان را حفظ كنيد

كه به صورت متداوم از شما خريد كنند.

اگر برنامه بازاريابي ( ماركتينگ پلن) به شكل مناسب تدوين شود، تبديل به نقشه راه‌ شما در طول مسير حركت كسب و كارتان مي‌شود،

كه با پيروي از آن مي‌توانيد به تعداد قابل قبولي از مشتريان دست يابيد و به طور

چشمگيري سودآوري سازمان‌تان را افزايش بخشيد.

اطلاعات زير،  :

بخش اول: خلاصه مديريتي برنامه بازاريابي يا ماركتينگ پلن

اين بخش بايد در آخرين مرحله و پس از تكميل كل برنامه بازاريابي ( ماركتينگ پلن) نوشته شود

ولي جايگاه آن در ابتداي برنامه بازاريابي شماست(بيشتر در مورد خلاصه مديريتي بخوانيد).

اين بخش در واقع خلاصه‌اي از تمام قسمت‌هاي برنامه بازاريابي شما را بيان مي‌كند؛

چون خواندن كل برنامه بازاريابي با تمام جزئيات آن زمان‌بر است و همه مخاطبان نياز به دانستن همه جزئيات ندارند،

خلاصه مديريتي اطلاعات اساسي و كلي از برنامه شما را به خواننده ( كارمند، مشاور و …) مي‌دهد.

بخش دوم: مشتريان هدف

مشتريان هدف ماركتينگ پلن، مشتريان شما را توصيف مي‌كند.

شما محصول يا خدمت‌تان را براي كل افراد جامعه ارائه نمي‌دهيد؛

بلكه هدف شما يك گروه خاص و مشخص از افرادي است

كه ويژگي‌هاي اين افراد باعث شده هدف محصول يا خدمت شما قرار گيرند.

شما بايد ويژگي‌هاي جمعيت شناختي (سن، جنسيت، شغل و …) ، ويژگي‌هاي روانشناختي

(انگيزش، علايق، باورها و …) ،

نيازها و خواسته‌هاي دقيق آن‌ها كه به محصول يا خدمت شما مرتبط مي‌شود را شرح دهيد.

رشد و توسعه كسب و كار

رشد و توسعه كسب و كار

مزيت اينكه هرچه دقيق‌تر و واضح‌تر مشتريان هدف‌تان را بشناسيد چيست؟

اين اطلاعات به شما كمك مي‌كند كه اولا تبليغات هدفمند و تاثيرگذارتري انجام دهيد،

در نتيجه مشتريان بيشتري جذب كنيد؛ همچنين در برخورد با مشتريان آتي خود بتوانيد به زبان خودشان صحبت كنيد،

در نتيجه ارتباط بهتر و محكم‌تري بين شما و مشتري شكل گيرد.

بخش سوم: پيشنهاد فروش منحصر به فرد

داشتن پيشنهاد فروش منحصر به فرد قوي، يك اهميت ضروري است؛ زيرا شركت شما را از ديگر رقبا متمايز مي‌سازد.

پيشنهاد فروش منحصر به فرد، پيشنهادي است كه فقط شما توان عرضه آن را داريد و رقباي شما اين توان را ندارند.

به عبارتي، مزيت رقابتي شما تلقي مي‌شود و همين باعث مي‌شود كه مشتري فقط و فقط از شما خريداري كند.

يك پيام تبليغاتي مناسب مي‌تواند به مشتري اين حس را القا كند كه با

خريد اين محصول از مزاياي ويژه‌اي برخوردار مي‌شود

كه محصولات ديگر فاقد آن مزايا هستند.

مثلا پيشنهاد فروش منحصر به فرد شركت پُست فدكس اين است كه بسته

شما قطعا و يقينا يك شبه به دست‌تان مي‌رسد.

همين پيام شناخته شده براي مشترياني كه تمايل به دريافت سريع و مطمئن دارد

حس آرامش خاطر را تقويت مي‌كند.

منبع : كسب و كار

منبع : كسب و كار

بخش چهارم: استراتژي قيمت‌گذاري و جايگاه‌يابي

استراتژي قيمت‌گذاري و جايگاه‌يابي شما بايد با يكديگر همراستا باشند؛

مثلا اگر قصد داريد كه شركت‌تان به عنوان برند رهبر در صنعتي كه فعاليت داريد شناخته شود،

قيمت بسيار پايين براي محصولات و خدمات‌تان مشتريان را دلسرد و از خريد منصرف مي‌سازد.

در اين بخش از برنامه بازاريابي، استراتژي جايگاه‌يابي مطلوب و مورد هدف‌تان را با جزئيات شرح دهيد و بگوييد كه

استراتژي قيمت‌گذاري شما چگونه آن را پشتيباني مي‌كند.

بخش پنجم: برنامه توزيع و پخش

برنامه توزيع شما، جزئيات چگونگي خريد مشتريان از كالاها و خدمات‌تان را بيان مي‌كند.

براي مثال آيا مشتريان به طور مستقيم از وبسايت شما خريدشان را انجام خواهند داد؟

آيا از توزيع‌كنندگان يا خورده‌فروشان خريد خواهند كرد؟ و … .

به راه‌هاي گوناگون و متفاوتي فكر كنيد كه ممكن است به مشتريان خود دسترسي پيدا كنيد؛

سپس اين راه‌ها را در اين بخش از برنامه بازاريابي‌تان مستند كنيد.

بخش ششم: پيشنهادات ويژه شما

پيشنهادات، معامله خاصي است كه شما فراهم مي‌آوريد تا مشتريان جديد

را حفظ كنيد و مشتريان قديمي را دوباره به سمت خود جذب كنيد.

پيشنهادات مي‌تواند شامل تست رايگان محصول، خدمات رايگان، تركيبي از

دو يا چند كالا يا خدمت، تخفيف و … باشد.

منبع : كسب و كار

منبع : كسب و كار

ممكن است كسب و كارتان به اندازه كافي خوب باشد و لزوما به اين پيشنهادات نياز نداشته باشد،

ولي استفاده از آن‌ها باعث خواهد شد كه پايگاه مشتريان‌تان به طور گسترده و سريع‌تري رشد كند.

بخش هفتم: اقلام بازاريابي

افلام و ابزار بازاريابي، وسايل و امكانات جانبي هستند كه شما براي ارتقا كسب و كارتان نزد

مشتريان فعلي و آتي استفاده مي‌كنيد.

مانند وبسايت، بروشور، بيزينس كارت، كاتالوگ و … .

شما بايد در اين بخش مشخص كنيد كه كدام اقلام و ابزارها را به صورت كامل فراهم داريد،

كدام ابزارها را نياز است توليد كنيد و در كدام ابزارها بايد تغييراتي به وجود آوريد تا جذاب‌تر و كاربردي‌تر شوند.

بخش هشتم: استراتژي ترويج يا پروموشن

بخش ترويج يكي از مهم‌ترين قسمت‌ها در برنامه بازاريابي شما است؛

استراتژي ترويج در حقيقت نحوه ارتباط و دسترسي شركت به مشتريان جديد،

ترغيب مشتريان به خريد و حفظ آن‌ها است.

تاكتيك‌هاي بالقوه فراواني همچون تبليغات تلويزيوني، نمايشگاه تجاري، مطبوعات، تبليغات آنلاين و …

براي ترويج كالا يا خدمت وجود دارد.

در اين بخش از برنامه بازاريابي، هر يك از اين تاكتيك ها را مورد بررسي قرار دهيد،

سپس تصميم بگيريد كداميك به شكل موثرتري به شما اجازه مي‌دهد

تا به مشتريان هدف‌تان دسترسي پيدا كنيد.

بخش نهم: استراتژي بازاريابي آنلاين

حقيقت اين است كه امروزه تعداد زيادي از مشتريان به صورت آنلاين كالاها و خدمات جديد را پيدا مي‌كنند

يا مورد بررسي قرار مي‌دهند. به همين دليل داشتن استراتژي بازاريابي آنلاين به شما كمك مي‌كند

تا هم از مشترياني كه در فضاي آنلاين هستند بهره كافي ببريد و هم مشتريان قديمي شما

از طريق فضاي آنلاين ارتباطشان را با شما حفظ كنند.

بخش دهم: استراتژي افزايش نرخ تبديل

لازم است در ماركتينگ پلن، برنامه‌هايي جهت افزايش نرخ تبديل مذاكرات فروش داشته باشيد.

يعني بتوانيد مشتريان بالقوه يا سرنخ‌هاي فروش كه از شما استعلام قيمت مي‌كنند

 يا با فروش شما در تماس هستند را به مشتري بالفعل تبديل كنيد.

موارد زير مي‌تواند به افزايش نرخ تبديل سرنخ فروش به مشتري ( lead to sale) كمك كند:

تسلط فروشنده بر محصول

افزايش مهارت ارائه محصول

افزايش شناخت از مزيت‌هاي رقابتي محصول نسبت به رقبا

استفاده از داستان موفقيت و مشتريان راضي

پيشنهاد ويژه

منبع : كسب و كار

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ | نظرات (0)

طرح كسب و كار و مورد هاي غير چشم پوشي

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي از آخرين مراحل براي ارزيابي طرح است.

ايده‌هاي زيادي وجود دارد كه به نظر موفق مي‌رسند اما

محدوديتي به نام توان اجرا از موفقيت‌ چنين برنامه‌ها و كسب و كارهايي جلوگيري مي‌كنند.

از طرفي طرح كسب و كار مي تواند تفاوت بين يك ايده و يك كسب و كار موفق باشد.

طرحي جامع از كسب و كار باعث هدف‌گذاري هوشمندانه‌تر و ارائه ابزاري جهت ارزيابي دستيابي به اهداف مي‌شود‌.

در روند ايجاد كسب و كار،

شما نيازمند درك بالايي از وضعيت بازار( نياز، عرضه، تقاضا و … ) هستيد

و بايد رقابت در بازار را به خوبي بشناسيد.

ريسك‌ها و سناريوهاي مختلف را قبل از ورود به بازار بررسي كنيد،

به دنبال نوآوري باشيد، مسائل منابع انساني را در نظر بگيريد

و ساير موضوعاتي كه سلامت كسب و كار را تضمين مي‌كنند را در نظر داشته باشيد.

عامل X را مشخص كنيد!

عامل X فعاليتي است كه شما ده ها برابر بهتر از رقبايتان مي‌توانيد انجام دهيد.

در اينصورت با بررسي رقباي بازار مزيت رقابتي خود را مشخص مي‌كنيد.

با استفاده از عامل X به تعداد محدودي از مشتريان محصول يا خدمت خود را عرضه كنيد.

آيا اين تعداد محدود از مشتريان از محصول يا خدمت شما حس رضايت دارند؟

آيا همانقدر كه شما محصول يا خدمت خود را مفيد مي‌بينيد آنها هم مي‌بينند؟

به نقل از Steve Martorelli مديرعامل شركت پرداخت Turnkey،

اين دو مورد از كليدي‌ترين سوالات هر طرح كسب و كار هستند.

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۲-نوآوري

نوآوري ارزش و جايگاه ويژه‎اي در موفقيت هر كسب و كار دارد.

Amy Hutchens، تحليلگر كسب و كار و مدير عامل AmyK International اعتقاد دارد

كه طرح كسب و كار شما بايد پيشگامي را به نمايش بگذارد تا هر سرمايه‌گذاري

كه آن را بررسي مي‌كند از بابت بديع بودن كسب و كار شما خيالش راحت باشد.

نوآوري عنصر اساسي هر طرح كسب و كار است.

 

زماني كه نوآوري اساس نوشتن طرح كسب و كار باشد،

طرح كسب و كار به صورت تعمدي و فعالانه به سوي اجراي فعاليت‌هاي خلاق،

بديع و نوآورانه مي‌رود و نويدبخش سازماني خواهد شد كه در بلندمدت با اتكا به نوآوري دوام خواهد داشت.

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۳-برنامه‌ريزي اقتضايي

تقريبا غير ممكن است كه آينده دقيقا طبق پيشبيني شما رقم بخورد.

عملا كسب و كارها در پيشبيني دقيق تقاضا و بودجه‌ريزي دقيق ناتوان هستند.

پيشبيني سناريوهاي متعدد مديران كسب و كارها را براي تغيير مدل كسب و كار و تغيير استراتژي آماده مي‌كنند.

در نتيجه راحت‌تر مي‌توان رويكردي جديد در نظر گرفت و از شكست جلوگيري كرد.

يك مثال رايج شايد بر اساس پيشبيني فروش باشد.

به طور مثال تصميم مي‌گيريد ۱۰۰۰ مشتري طي ۳ ماه جذب كنيد.

اگر طرح كسب و كار شما نتواند در اين زمان ۱۰۰۰ مشتري كسب نكند،

اقدام به چه كاري مي‌كنيد؟ برنامه‌اي براي تغيير محصول داريد؟

برنامه‌اي براي تغيير در شيوه‌هاي بازاريابي داريد؟ از چه روشي جهت ريشه‌يابي مسئله خود بهره مي‌بريد؟

 

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۴-براي موفقيتهاي بزرگ هم آماده باشيد

بيشتر پيشنهادات و توصيه‌ها بر آمادگي و جلوگيري از شكست است.

بايد بدانيم كه تعدادي از كسب و كارها هستند در زمان كوتاه با بخت و اقبال خوبي مواجه مي‌شوند.

در نظر داشته باشيد هميشه بايد سه پيشبيني مدنظرتان باشد.

سناريو اول: آنچه پيش بيني مي‌كنيد رخ دهد( سناريو واقع‌بينانه)

سناريو دوم: بدتر از آنچه پيشبيني مي‌كرديد( فروش كمتر، درآمد كمتر و … ) رخ دهد (سناريو بدبينانه)

سناريو سوم:بيشتر از آنچه توقع داشتيد( فروش بيشتر، درآمد بيشتر و … ) بدست آورديد (سناريو خوشبينانه)

فرض كنيم سناريو سوم رخ دهد. براي حجم بالايي از تقاضا آماده هستيد؟

انبار جهت ذخيره مواد اوليه داريد؟

حسابدار داريد تا بداند چقدر درآمد داشتيد و چقدر سود كسب مي‌كنيد؟

 

 

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۵-روانشناسي مشتري

بازار هدف يكي از مباحث اصلي طرح كسب و كار است.

معمولا اطلاعات جمعيت شناختي مثل سن، جنسيت، ميزان درآمد، شغل و … مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

يك مرحله عميق‌تر شويد و موضوعات روانشناختي را هم وارد طرح كسب و كارتان كنيد.

مشتري شما به چه چيزي علاقه‌مند است؟ چه آرزويي دارد؟ چه احتياجاتي دارد؟

معرفي محصولات و خدمات طرح كسب و كار بخشي است

كه به اين بخش بايد به مقدار كافي بپردازد.

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۶-استراتژي حضور در شبكههاي اجتماعي

در دنياي ارتباطات، شبكه‌هاي اجتماعي قدرتي غير قابل تصور پيدا كردند

و به عنوان ابزاري تاثيرگذار براي بازاريابي و ارتباط با مشتريان شناخته مي‌شوند.

برنامه‌ريزي حضور در شبكه‌هاي اجتماعي امري حياتي براي استارت آپ ها و كسب و كارهاي نوپا است.

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۷-وفادارسازي كارمندان

طبيعتا كسب و كار شما نيازمند تامين نيروي انساني و استخدام است.

پس از اينكه نيروها استخدام مي‌شوند اهميت نگه‌داشت نيرو قابل ملاحظه است.

هرچقدر بتوانيد نيروها را با انگيزه و وفادارتر كنيد

علاوه بر افزايش احتمال موفقيت، از هزينه‌هاي سنگين خروج نيرو جلوگيري كرديد.

طرح كسب و كار بايد به چگونگي ايجاد انگيزه دادن به كارمندان و وفادارسازي آنها اشاره كند.

همانطور كه سودآوري كسب و كار مهم است،

وفاداري كارمندان و تعلق خاطر آنها به كسب و كار حياتي است.

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۸-استراتژي خروج

استراتژي خروج براي شما كه با انگيزه مي‌خواهيد كسب و كارتان را آغاز كنيد، آخرين سناريو است.

اما نبايد از آن غافل شويد.

شايد به هر دليلي پس از مدتي از آغاز فعاليت تصميم به فروش كسب و كار و خروج بگيريد.

بررسي استراتژي خروج و در نظر داشتان آن اسباب و وسيله‌اي براي خيال راحت سرمايه‌گذاران است.

واقع بينانه هم بررسي كنيد احتمال خروج و فروش كسب و كار وجود دارد.

بنابراين از قبل براي آن برنامه‌ريزي داشته باشيد.

 

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۹-راهي براي اجرايي شدن برنامه‌ها

از ايده تا اجرا فاصله قابل توجهي وجود دارد و اجرايي شدن برنامه‌ها از چالش‌هاي اصلي طرح كسب و كار است.

طرح كسب و كار بايد راهبرد و راهنمايي جهت اجرا و پياده‌سازي ايده‌ها و استراتژي‌ها داشته باشد.

متاسفانه به قدري برنامه‌ريزي‌ها پيچيده و وقت‌گير مي‌شوند كه زمان زيادي از تيم گرفته‌اند

و اجراي آنها به قدري سخت و پيچيده مي‌شود كه تيم تمايلي به اجرا ندارد و نمي‌داند از كجا آغاز شود.

طرح كسب و كار و موارد غير قابل چشم پوشي: ۱۰-تعهد به پيروي از برنامه و طرح كسب و كار

اگر نتوانيد متعهدانه و دلسوزانه برنامه و طرح كسب و كار خود را پياده‌سازي كنيد،

عملا شكست خواهيد خورد.

تمايل به پايان رساندن كارها و پيشبرد امور جاري عواملي هستند كه طرح كسب و كار را به سود مي‌رسانند.

طرح كسب و كار بايد به امضاي اعضاي تيم برسد و بايد طرحي باشد كه همه اعضاي تيم بر آن اعتقاد دارند.

بايد اعضاي تيم مطمئن باشند كه اگر طبق طرح عمل كنند

موفق مي‌شوند و اگر غير از آن عمل كنند تلاش‌هايشان بر هدر خواهد رفت.

اصولا شكاف ميان باور مديران و اعضاي تيم باعث عملكرد ضعيف و تاخير در انجام كارها مي‌شود.

بنابراين تيمي كه مديريت و رهبري آن باعث تعهد شود توان رقابت در بازار را دارد

و در غيراينصورت طرح كسب و كار و تيم اجرايي آن دير يا زود از عرصه رقابت حذف مي شوند.

منبع : كسب و كار

ارسال شده توسط سمانه در تاریخ ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ | نظرات (0)
دیگر صفحات
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان